Kas teadsid, et ilma binoklita reisile minnes võib palju olulist nägemata jääda?

Suvi on suurepärane aeg reisimiseks ja matkamiseks, eriti kodumaiseks. Eestis on ohtralt erinevad torne, vaateplatvorme ja looduslikke kõrgendikke, milledelt avaneb kaunis panoraam ümbruskonnale. Küllap oled nii mõnelgi korral vaateplatvormil märganud mõnda huvitavat kauguses asuvat objekti, mida kaeks meelsasti lähemalt aga paraku vajalikku kiikrit käepärast pole.

Kaks peamist põhjust, miks reisil olles binoklit kaasas ei ole, on üsna elulised – kas polegi binoklit või siis on too liialt suur ja raske, et reisikohvrisse kaasa pakkida.

Kui palju on binoklist kasu?

Allpool antud võrdlus annab aimu sellest, et kui palju “lähemale” binoklid vaadeldavaid objekte tuua võivad. Isegi ainuüksi 6x suurendus annab märgatava eelise palja silma ees.

Suurendus võrdlus

Soodne ja kerge reisibinokkel?

Juhul kui on soov võimalikult lihtsa ja kerge varustusega reisil läbi ajada, on kõige mõistlikum kaasa võtta väiksem ja kergem binokkel. Väiksemad reisibinoklid mahuvad kenasti nii taskusse kui käekotti. Näiteks Yukon Sideview seeria binoklid on kõigest peopesa suurused.

-15%
Original price was: 60,00€.Current price is: 51,00€.
-13%
Original price was: 63,00€.Current price is: 55,00€.

Hea binokkel lihtsamaks loodusvaatluseks?

Loodusvaatluse puhul sõltub palju sellest, kas vaadeldakse loomi/linde või lihtsalt loodusnähtusi. Võimsa suurendusega binoklite plussiks on, et nood toovad kauged objektid väga lähedale, ent samas puuduseks, et need binoklid on raskemad ja väiksema vaateväljaga. Samuti on suure võimendusega binoklite puhul raskem objekti püsivalt vaateväljas hoida. Juhul kui vajate enam kui 10x suurendust, siis tasuks mõelda statiivile kinnitatava binokli või pikksilma peale, et, seda oleks hõlpsam kasutada.

Kui tahate jälgida loodust hämaras, siis tuleks valida võimalikult suure esiläätsega binokkel, kuna need lasevad oluliselt rohkem valgust läbi. Mida väiksem lääts, seda vähem see reeglina valgust läbi laseb. Samas on suurema läätse puuduseks, et ka binokkel on suurem ja raskem.

Ideaalne loodusvaatleja binokli suurendus ja lääts võiksid olla näiteks 8×40 või 10×50.

-11%
Original price was: 110,00€.Current price is: 98,00€.
-10%
Original price was: 115,00€.Current price is: 104,00€.

Binokkel nõudlikumale kasutajale?

Juhul kui tavapärasest binoklist ei piisa ja oluline on märkimisväärne võimendus või suurem valguse läbilaskevõime või muud näitajad, tuleks valida juba mõnevõrra kallim binokkel.

-13%
Original price was: 150,00€.Current price is: 130,00€.
-11%
Original price was: 270,00€.Current price is: 240,00€.

Kokkuvõte

Ei ole ühte ideaalset binoklit, mis sobib laitmatult kõigiks oludeks, küll aga on olemas binokkel, mis võib sobituda just teatud tüüpi kasutuseks – näiteks turismireisiks või loodusvaatluseks või elukutseliseks tegevuseks. Meie poest leiab binokli igaks tarbeks. Loodetavasti oli ülaltoodust abi oma esimese või täiendava binokli leidmisel.