Binoklil olevate tähistuste selgitus
Binoklil olevad numbrilised tähistused, nagu näiteks 8 х 40 või 7 х 50, osutavad vastavalt suurendusele (kaheksakordne, seitsmekordne) ja objektiivi läbimõõdule (40 mm, 50 mm). Mudelitel tähistusega 8-24 х 50 on muutuv suurendusvõime, võimaldades suurendamist näidatud ulatuses reguleerida.

Valimine erineva läbimõõduga läätsede vahel
Samasuguse suurenduse, kuid läätse erineva läbimõõduga (näiteks 10 x 30 ja 10 x 50) binoklite võrdlemisel on oluline võtta arvesse, et läätse suurem läbimõõt tagab suurema erksuse ja kontrastiga kujutise. Binokkel 10 x 50 näitab täpsemat kujutist kui binokkel tähistusega 10 x 30, kuid viimane on see-eest kompaktsem.

Binokli “valmisolek” erinevates tingimustes
Objektiivi läbimõõt mõjutab ka binokli head töövõimet kogu ööpäeva vältel ja erinevates ilmasikutingimustes. Mudeleid, mille läätse läbimõõt on 42 mm, peetakse ebapiisava valguse puhul sageli vähem tõhusateks kui binokleid üle 42 mm läbimõõduga, mis toimivad suurepäraselt ka hämaras, ning läbimõõduga 50 mm, mis on efektiivsed isegi öösel.

Binokli suuming
Tähistus nagu 8-16 х 40 või 10-30 х 50 osutab suumingu ehk ajutise suurenduse võimalusele. Nimetatud parameetrid näitavad suurenduse ulatust, mille võrra saab nähtavust reguleerida.

Suurenduse ja läätse läbimõõdu valik
Ei soovitata valida binokleid, millel on suur suurendus ja väike läätse läbimõõt, näiteks 22 x 32. Nendel mudelitel on küll suur kordsus, kuid madal valgustusvõime, mis mõjutab negatiivselt kujutise kvaliteeti ja binokli funktsionaalsust.

 

Kokkuvõtteks
Loodame, et see artikkel aitab teha binokli ostmisel teadliku valiku. Meie veebilehel optikwelt.ee on toodud suur valik binokleid, mis vastavad erinevatele nõudmistele ja kasutustingimustele. Pakume nii ajutise suurenduse kui ka erineva läätse läbimõõduga mudeleid, et leiaksite just sellise binokli, mis sobib ideaalselt teie eesmärgiga. Tulge ja tutvuge sobiva binokli valimiseks meie toodetega!