Peegeldusvastane kate läätsedele
Peegeldusvastane kate binokli läätsedel parandab kujutise kvaliteeti, sest see võimaldab rohkem valgust läbi lasta. Eriti oluline on see professionaalsete seadmete puhul, mida kasutatakse astronoomias või jahil käimisel. Samas on soodsamate ja lastele mõeldud mudelite puhul, mida kasutatakse eelkõige meelelahutuseks, võimalik valida ka ilma peegeldusvastase katteta variandid.

Fookuse ulatus
Fookuse ulatus määrab ära minimaalse ja maksimaalse kauguse, millel objektid on selgelt nähtavad. See parameeter on tähtis nii kvaliteetsete kui ka lastele mõeldud binoklite puhul. Näiteks mudelil 10 × 21 on fookuse minimaalne ulatus kolm kilomeetrit ja maksimaalne ulatus üks kilomeeter.

Binokkel jahiks ja kalapüügiks
Binokli valimisel jahiks või kalapüügiks tasub pöörata tähelepanu niiskuskaitsele ja täiendavatele kaitsekatetele. Optimaalne suurendus on selliste mudelite puhul kuni 10, läätse läbimõõt aga on soovitatav valida suurem, et tagada parem nähtavus erinevates valgustingimustes.

Kokkuvõtteks
Binokli valik on oluline otsus, mis oleneb konkreetsetest vajadustest ja kasutustingimustest. Meie veebilehel optikwelt.ee leiate suure valiku binokleid, millest igaüks sobib kindlaks eesmärgiks. Pakume nii peegeldusvastase katte ja suure fookuse ulatusega professionaalseid mudeleid kui ka lihtsamaid variante lastele ja meelelahutuseks. Teie vajaduste jaoks täiusliku binokli leidmiseks tulge meie toodetega tutvuma.