Kuidas sihikut õigesti paigaldada ja kalibreerida?

Optilise sihiku paigaldus vintpüssile on täpse ja stabiilse laskmise eeltingimus. See tegevus nõuab tähelepanu ja täpsust, aga ka paari näpunäidet, kuidas seda õigesti teha.

 

1. Vintpüssi horisondi määramine
Vintpüssi horisondi saab seada kasutades selleks nn “pääsusaba” või Weaver/Picatinny riba, mis paikneb relva padrunisalve ülemises osas. Selleks sobivad kompaktsed ehitustasandid, nutitelefonid või spetsiaalsed komplektid optikaseadmete paigaldamiseks. Tavaliselt koosneb komplekt kahest elemendist: üks relva horisondi valimiseks ja teine sihiku positsioneerimiseks. Enne kasutamist tasub neid tasandeid kontrollida ja vajadusel kalibreerida.

 

2. Sihiku paigaldus
Sihik kinnitatakse rõngaste külge nii, et see saaks pöörelda ümber oma telje. See võimaldab tõsta sihikut ilma katet kahjustamata. Sihiku suunamiseks rõngastes on kaks võimalust. Esimese puhul kasutatakse tasandit, mis on pandud paika verikaalseks reguleerimiseks mõeldud hooratta otsal. Teine meetod sobib siis, kui hooratta otsal on väljaulatuvad osad.

 

3. Kruvide pingutamine
Rõngaste kruvisid tuleb pingutada korralikult ja malelaua mustrit järgides vastavalt tootja soovitatud pingutusmomendile. See tagab relva horisondi ja sihiku vertikaali vajaliku vastavuse.

 

4. Sihiku fikseerimine
Sihiku fikseerimiseks rõngastes võib kasutada kampoli alkoholilahust, mis kantakse rõngaste sisepindadele. Pärast kuivamist toimib kampolikiht tõkestina, mis takistab sihiku paigalt nihkumist.

 

5. Kruvide kinnitamine
Rõngaste kruvide kinnitamiseks võib kasutada autode jaoks mõeldud kinnituskeeret. See tagab toimiva kinnituse ja ennetab kruvikinnituse spontaanset lõdvenemist.

 

Kokkuvõtteks

Optilise sihiku õige paigaldamine ja kalibreerimine on laskmistäpsuse tagamiseks olulise tähtsusega. Sihiku õigeks paigalduseks ja selle usaldusväärse toimimise kindlustamiseks järgige siin toodud soovitusi. Juhul kui vajate sihikute paigaldamiseks ja kalibreerimiseks täiendavaid tööriistu, tutvuge nende valikuga meie veebilehel optikwelt.ee jaotises „Sihikud”.