Optiliste sihikute ajalugu: kuidas me jõudsime siia?

Optiliste sihikute ajaloo alguseks loetakse 17. sajandi algust. Mitu teadlast, sealhulgas Lippersgei, Metius ja Jansen, kinnitasid, et seisavad nimetatud seadme loomise lävel. Sellel ajal ei peetud sihikut veel tulirelva osaks.

Optiliste sihikute ajalugu

Läbimurre sihikute kasutamises toimus 19. sajandil, kui neid hakati paigaldama jahirelvadele. Optilisi sihikuid kasutati esimest korda lahingutingimustes USA kodusõjas, kus need andsid tunnistust oma tõhususest. Erilist rolli mängis sealjuures H. Berdan, kes leiutas terve hulga täiustusi tulirelvade jaoks.

1880ndate lõpus sai sihik tänu Austria-Ungari teadlase tööle kaasaegsed mõõtmed. Kuid optiliste sihikute massiline levik algas alles koos esimese maailmasõjaga, kui muutus lahingutegevuse läbiviimise taktika.

Optiliste sihikute ajalugu

Tänapäeval on optiline sihik keeruline ja kõrgtehnoloogiline seade, mis on saadud pikaajalise evolutsiooni ja paljude tehnoloogiliste uuenduste tulemusel. Optilisel sihikul on kanda võtmeroll laskmise täpsuses ja tõhususes.

Tutvumaks optiliste sihikute kaasaegsete mudelitega ja valida just teile sobiv variant, soovitame külastada vastavat jaotist meie veebilehel. Siit leiate laia valiku sihikuid, mis vastavad kvaliteedi ja funktsionaalsuse osas tänapäevastele standarditele.