Pikksilma hoidmine ümbrises või karbis
Kui te pikksilma ei kasuta, hoidke seda alati spetsiaalses pehme sisuga kandekotis või karbis. See ennetab võimalikke kahjustusi ja tagab optika täiusliku seisukorra.

Rihma kasutamine
Kandke binoklit alati rihmaga kaelas. See vähendab juhusliku kukkumise ohtu ja võimalust, et binokkel saab kiirel kätte haaramisel kahjustada.

Vältige otsest päikesekiirgust
Ärge jätke binoklit pikaks ajaks otsese päikesevalguse kätte või kinnisesse autosse. Kõrged temperatuurid võivad selle komponente kahjustada.

Optikaseadme korralik ja regulaarne puhastamine
Järgige läätsede eest hoolitsemisel tootja soovitusi. Enne läätsede puhastamist proovige neilt maha puhuda tolm. Seejärel eemaldage korralikult mustus, kasutades selleks puhastuspliiatsit või optikaseadmetele mõeldud spetsiaalset lappi, et vältida peegeldusvastase katte kahjustamist.

Kummist silmaklappide eest hoolitsemine
Vinüülist või kummist osade jaoks mõeldud konservandi regulaarne kasutamine võib pikendada kummist silmaklappide kasutusiga. Kui silmaklappe saab üles tõsta, pange need pärast pikksilma kasutamist alati tagasi algasendisse.

Ärge proovige pikksilma ise parandada.
Kuigi võib tunduda, et tegu on pisiprobleemiga, pöörduge abi saamiseks asjatundjate poole. Ise remontimine võib kaasa tuua veelgi suuremad kahjustused.

 

Kokkuvõtteks

Pikksilma õige hooldus tagab mitte ainult selle häireteta töö, vaid tõstab ka märkimisväärselt selle kasutusiga. Meie veebilehel optikwelt.ee leiate lisatarvikuid pikksilmade hooldamiseks ja hoidmiseks, aga ka asjatundlikke nõuandeid optiliste seadmete valimiseks ja nende eest hoolitsemiseks. Meie hoolitseme selle eest, et pikksilma kasutuskogemus oleks teie jaoks võimalikult mugav ja kauakestev.