Vältige odavat optilist klaasi
Odava optilise klaasi kasutamine sihikutel toob sageli kaasa häguse ja moonutatud kujutise, eriti suurte suurendusvõimete puhul. Oluline on valida kvaliteetsete läätsedega sihikud, isegi siis, kui nende suurendus on väiksem, kuna nii on kindlustatud kujutise täpsus ja selgepiirilisus.

Ärge valige keerulisteks ülesanneteks liiga lihtsaid sihikuid
Kui plaanite lasta suurelt distantsilt, valige sihik, millel on vajalikud tehnilised omadused. Liiga lihtne sihik võib suurte kauguste korral ebatõhusaks osutuda.

Vältige lihtsate ülesannete täitmiseks liigselt keerulisi sihikuid
Jahimehed, kes tulistavad väikestelt kaugustelt, ei vaja keerulisi ning paljude lisafunktsioonidega sihikuid. Liigse kaalu ja kasutuskeerukuse vältimiseks valige sihik, mis vastab teie tegelikele nõudmisele.

Ettevaatust liiga suurte suurendustega!
Sihiku suur suurendus ei ole sugugi alati eelis. See võib kitsendada vaatevälja ja raskendada kiiret teravustamist, eriti väikeste vahemaade korral.

Valige õige sihiku mark
Sihiku margi tüüp peab vastama teie eesmärkidele. Suurte kauguste jaoks sobivad kaugusmõõdikuga sihikute tootjad, samas kui väikeste vahemaade puhul on parem valida lihtsad ja klassikalised variandid.

 

Kokkuvõtteks

Eduka jahi või laskmise tagamiseks on väga oluline valida sobiv sihik. Sihikut tuleb valida äärmiselt hoolikalt, arvestades nii relva omadusi kui ka laskmistingimusi. Meie veebipoes optikwelt.ee leiate laia valiku optilisi sihikuid, mis aitavad teil langetada õige valiku. Pakume väga hea kvaliteediga tooteid, mis suudavad rahuldada nii kogenud jahimeeste kui ka alles alustavate laskurite nõudmisi.