Optiline sihik on asendamatu seade jahimeestele, sportlastele ja laskeharrastajatele. Selle õige hooldus võib oluliselt pikendada sihiku kasutusiga ja tagada kujutise suure täpsuse paljudeks aastateks.

 

1. Sihiku hoidmine

Kõige olulisem on hoida sihikut kuivas kohas otsese päikesevalguse eest kaitstult. Kuigi paljud kaasaegsed sihikud on vee- ja löögikindlad, võivad järsud temperatuurimuutused ja niiskus nende tööd negatiivselt mõjutada.

 

2. Korrapärane puhastus

Sihiku läätsedele võivad koguneda tolm, mustus ja niiskus, mis vähendavad kujutise täpsust. Kriimustuste ja kahjustuste vältimiseks kasutage optikaseadmete puhastamiseks spetsiaalseid vahendeid.

 

3. Vältige järske lööke

Isegi kõige tugevam sihik võib pärast tugevat lööki rivist välja minna. Võimalusel vältige sihiku kukkumist ja lööke ning jälgige, et sihik oleks relva külge korralikult kinnitatud.

 

4. Kontrollige kinnitust regulaarselt

Aja jooksul võivad kinnitused lõdveneda. Sihiku kadumise või selle laskmise ajal paigalt nihkumise ennetamiseks kontrollige selle kinnituse kindlust regulaarselt.

 

5. Kasutage kaitsekatet

Kui sihik ei ole parajasti kasutusel, on soovitatav katta see kaitsekattega. See kaitseb optilist seadet tolmu, mustuse ja mehaaniliste kahjustuste eest.

 

Kokkuvõte

Optilise sihiku hooldamine ei võta palju aega ega nõua erioskusi. Hoolduse ja puhastusega seotud pisitoimingud tagavad, et sihik teenib teid tões ja usus paljude aastate vältel. Kui otsite võimalust soetada uus optiline sihik või vajate nõuannet oma praeguse sihiku eest hoolitsemiseks, on Optikwelti asjatundjad teid alati valmis aitama. Tutvuge meie suure optiliste sihikute valikuga, külastades sellel lingil meie veebipoodi.